Poznaj nas

Produkujemy włókniny od 1976 roku, zaopatrując m.in. firmy z branży higienicznej, medycznej, obuwniczej oraz odzieżowej. W Polsce i na świecie.

Tomasz

Podoba mi się to, że wychodząc z pracy, sprawy zawodowe zostawiam w zakładzie. Kto się tu odnajdzie? Z pewnością osoby młode, sprytne, zwinne i otwarte, bo nasza praca polega przede wszystkim na tym, żeby się komunikować.

Kamil

Do Novity dołączyłem dzięki praktykom studenckim. Spodobała mi się atmosfera, warunki finansowe, więc zostałem na dłużej. Zdobyłem tutaj nie tylko doświadczenie zawodowe, ale także nauczyłem się, jak funkcjonuje duże przedsiębiorstwo i jak pracować z ludźmi.

Paweł

Pracuję w Novicie od 1992 roku, czyli już 30 lat i nie zamierzam zmieniać pracy. Każdy, kto do nas dołączy, może liczyć na wsparcie i wdrożenie do zadań. Wystarczy chęć do pracy, do nauki i zaangażowanie w wykonywane obowiązki.

Tomasz

Kamil

Paweł

Jak wygląda proces rekrutacyjny?

Proces rekrutacyjny w NOVITA S.A. został zaprojektowany tak, by każdy kandydat miał szansę lepiej nas poznać oraz pokazać swoje umiejętności od najlepszej strony.

Zapoznaj się z poszczególnymi etapami rekrutacji, oceń swoje umiejętności oraz doświadczenie i dowiedz się, co warto wziąć pod uwagę przy rozmowie z rekruterem.

Wyślij nam swoje CV

Przygotuj dokument, który pozwoli nam bliżej poznać Twoje umiejętności, zdobyte doświadczenie lub kierunek, w jakim chcesz się rozwijać. Wyślij go do nas, wypełniając formularz znajdujący się pod wybraną ofertą na naszej stronie.

Gdy Twój telefon dzwoni

Po wstępnej weryfikacji Twojego CV będziemy chcieli poznać Cię trochę lepiej. Nasz rekruter skontaktuje się z Tobą i zada kilka dodatkowych pytań o doświadczenie lub Twoją motywację do pracy albo zaprosi Cię na rozmowę w siedzibie naszej firmy w Zielonej Górze.

Spotkanie z przełożonym

W zależności od tego, na jakie stanowisko aplikujesz, ten etap może mieć formę rozmowy z bezpośrednim przełożonym albo z innymi osobami w firmie. Pamiętaj: to również szansa dla Ciebie, by poznać nas bliżej. Przygotuj swoje pytania.

Chcemy z Tobą pracować!

Lubimy wiązać się z ludźmi na dłużej i wspólnie się rozwijać. Jeśli jesteś taką osobą, z pewnością dostrzeżemy to podczas rozmowy o pracę. Zaprosimy Cię wówczas do stałej współpracy, uzgadniając warunki zatrudnienia. Witaj na pokładzie!

Nasza firma NOVITA S.A.

Od 1976 roku rozwijamy się w dziedzinie produkcji włóknin, które dostarczamy wiodącym markom z branży higienicznej, medycznej, a także obuwniczej oraz odzieżowej. Pięć dekad na zielonogórskim rynku pracy pozwoliło nam zbudować wizerunek rzetelnego pracodawcy i zdobyć zaufanie mieszkańców miasta. Jesteśmy liderem w swojej dziedzinie i jednym z niewielu zakładów na terenie Polski z tak wieloletnią tradycją. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować naszym pracownikom stabilne zatrudnienie, zdobywanie nieprzeciętnych umiejętności i budowanie kariery w dziedzinie o wysokim potencjale rozwojowym.

Benefity pracownicze

Zachowanie równowagi między pracą a życiem prywatnym naszych pracowników jest dla nas niezwykle istotne. Dlatego opracowaliśmy listę benefitów, dzięki którym możemy wspierać ich pasje oraz pogłębiać

pracowniczą integrację. Chcemy tworzyć w ten sposób zgrany zespół i budować w nim poczucie wzajemnego wsparcia, które nie kończy się wraz z zakończeniem dnia pracy.

A jak Atmosfera

Nasz zespół to prawdziwy powód do dumy. Tworzą go ludzie o różnych zainteresowaniach i dążeniach, a my z chęcią je wspieramy. Stawiamy na otwarte, przyjazne relacje międzyludzkie, oparte na partnerstwie i wzajemnym szacunku. Jeśli masz podobnie - z łatwością się u nas odnajdziesz.

R jak Rozwój

Budujemy przyjazne środowisko pracy, gdzie panuje nastawienie na rozwiązywanie problemów, a nie ich pogłębianie. Nagradzamy pomysły, wspieramy ścieżki rozwojowe, szkolimy i szlifujemy umiejętności naszych pracowników.

Z jak Zabawa

Organizujemy wspólne wyjazdy na mecze, koncerty, wydarzenia. Dla najmłodszych członków naszej wielkiej rodziny przygotowujemy imprezy świąteczne z prezentami. Po prostu lubimy spędzać ze sobą czas i poznawać się lepiej.

A jak Atmosfera
R jak Rozwój
Z jak Zabawa

Dołącz do zespołu

Drzemie w Tobie potencjał, który chcemy rozwijać. Daj nam się poznać!

Najcześciej zadawane pytania

Praca na produkcji

W jakim systemie zmianowym pracuje produkcja?

Produkcja pracuje w systemie 1-, 2-, 3-zmianowym oraz w większości przypadków w systemie 4-brygadowym. Praca w systemie 4-brygadowym (praca linii produkcyjnych w systemie ciągłym obejmującym również pracę w sobotę i niedzielę) polega na tym, że trzy brygady w ciągu doby pracują, a czwarta brygada w tym czasie odpoczywa. Każda brygada odpoczywa po czterech dniach – jeden dzień po pracy na pierwszej lub drugiej zmianie albo dwa dni po pracy na nocce. Praca w systemie 4-brygadowym dotyczy obsługi głównych linii produkcyjnych oraz zaplecza obsługi technicznej produkcji.

Czy praca na produkcji obejmuje również święta?

Tak, ale główne święta (Wigilia i Boże Narodzenie, Wielkanoc, Boże Ciało, Wszystkich Świętych) są wolne, podobnie jak Sylwester i Nowy Rok.

Czy każdy pracownik przechodzi szkolenie wprowadzające do pracy?

Tak, każdy nowy pracownik przechodzi szkolenie zarówno BHP jak i instruktaż stanowiskowy.

Czy często zdarza się praca w nadgodzinach? Czy nadgodziny są dodatkowo płatne?

Praca w nadgodzinach się zdarza w przypadkach wzmożonego zapotrzebowania na nasze produkty, jest dodatkowo płatna zgodnie z kodeksem pracy.

Zatrudnienie i benefity

Na podstawie jakiej umowy będę pracował/a?

Każdy pracownik w Novicie otrzymuje umowę o pracę.

Czy Firma oferuje możliwość dodatkowego ubezpieczenia?

Tak, Novita oferuje wszystkim pracownikom możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia oraz opieki medycznej. Każdy pracownik może wybrać dowolny pakiet z kilku dostępnych wariantów.

Na jakie inne benefity może liczyć pracownik?

Pracownik może liczyć na bony na Święta Wielkanocne i Boże Narodzenie oraz obfite paczki mikołajkowe dla swoich pociech. Nasi pracownicy często i z ochotą uczestniczą w organizowanych przez firmę wyjazdach na imprezy kulturalne (np. koncerty) czy sportowe (np. GP na Żużlu, narty, spływy kajakowe).